fbpx

Ogólnopolski Konkurs Science on stage! Jesteśmy dumni z naszych uczniów!

Jesteśmy dumni z naszych uczniów!🏆🏆🏆

Zajmując II m. w kat. nauczanie łączące STEM z innymi dyscyplinami, zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Science on stage! 🏆Wszystko dzięki projektowi: Wild Web Architecture: WiFi of plants and fungi.🍄 Zespół tworzyli: Lena (kl. 6a), Konstancja, Liliana, Mateusz, Karol (kl. 7a), Maria S., Franciszek (kl. 8a), Karolina i Martyna (kl. 8b).👏

Efektem końcowym pracy uczniów jest film – naukowo-artystyczna opowieść o strukturach sieciowych roślin i grzybów, które umożliwiają proces wymiany zasobów i sygnałów między organizmami odległymi ewolucyjnie.🎬 Fakty biologiczne przedstawione zostały za pomocą doświadczeń, sztuki, ozobotów i komiksu.🎨 W ten sposób powstała nasza holistyczna opowieść o strukturach, bez których komunikacja nie jest możliwa.🆒 Uczniowie bez poznania tych struktur nie są w stanie wyjaśnić i zrozumieć mechanizmów komunikacji, której efektem jest powstawanie różnorodności gatunkowej i relacji między gatunkami.✔ Uczniowie dostrzegli, że ewolucyjne rozwiązania w przyrodzie, jak np. komunikacja, to dobry wzorzec do ulepszenia naszych interakcji w świecie wirtualnym.💻

Składamy gratulacje dla wszystkich zespołów biorących udział w finale Festiwalu!👏 Te dwa dni były niezwykle pasjonujące.😍