fbpx
Plecy

Szkoła Podstawowa w Dąbrówce

istnieje na terenie unikatowej parkowo-pałacowej rezydencji nieprzerwanie od 1945 roku. Od 2003 roku działa jako szkoła niepubliczna, niepłatna, prowadzona przez stowarzyszenie „Dla Przyszłości”. W maju 2013 roku miała miejsce uroczystość nadania szkole imienia poznańskiego podróżnika – Kazimierza Nowaka.

Ulokowanie szkoły na terenie jednego z najstarszych w okolicach Poznania parku (jego początki sięgają 1800 roku), w poniemieckim, pochodzącym z początku XX wieku pałacu czyni z niej placówkę wyjątkową. W szkole przy ulicy Parkowej, w przyjaznym, bezpiecznym otoczeniu dzieci mają możliwość wszechstronnego rozwoju.

1945

9 listopada, założenie Szkoły Podstawowej w Dąbrowce, w budynku pałacu należącego przed II wojną światową do niemieckiej rodziny von Tempelhoff.

2003

sierpień, zlikwidowanie szkoły jako placówki publicznej prowadzonej przez gminę Dopiewo, 1 września – otwarcie szkoły jako placówki niepublicznej prowadzonej przez stowarzyszenie „Dla Przyszłości”.

2013

15 maja, uroczyste nadanie szkole imienia Kazimierza Nowaka.

Dziś

Szkoła z oddziałami przedszkolnymi, szkoła bezpieczna, kameralna, słynąca z rodzinnej atmosfery oraz wysokich wyników nauczania. Realizuje wiele projektów międzynarodowych eTwinning i Erasmus+. Szkoła partnerska Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.