fbpx
Plecy
MicrosoftTeams-image

Mamy zaszczyt ogłosić, że nasza szkoła została ponownie uhonorowana Odznaką Szkoły eTwinning na lata 2023-2024.
Jesteśmy dumni z kontynuacji naszego zaangażowania w eTwinning i z radością dzielimy się tą wiadomością z naszą społecznością szkolną.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze projekty!

Z dumą informujemy, że nasza szkoła otrzymała Odznakę Szkoły eTwinning 2021-2022 i jest to wspaniałe osiągnięcie całego zespołu eTwinning w naszej szkole!
Wszystkim zaangażowanym gratulujemy! Wyniki zostaną opublikowane na portalu eTwinning.net oraz na innych kanałach informacyjnych eTwinning Polska i European Commission.

Z radością pragniemy ogłosić, że po dwuetapowym procesie weryfikacyjnym 1004 szkół otrzymało Odznakę „Szkoła eTwinning”. Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:

Bierzemy udział w projektach międzynarodowych

Nasi uczniowie od najmłodszych lat biorą udział w projektach międzynarodowych w ramach eTwinning, natomiast starsi podopieczni uczestniczą także w synergii projektów eTwinning i Erasmus+. Współpracujemy ze szkołami m.in. z Portugalii, Hiszpanii, Niemiec czy Turcji. Wśród zrealizowanych projektów znajdują się: “Aromatic garden” czy “Rendez-vous with amphibian”. Planowane przez nas działania osadzone są w metodologii STEAM, wpływając tym samym na wielokierunkowy rozwój uczniów.

Kształtujemy odpowiedzialność za przyrodę

– bierzemy udział w “Kazikowym Festiwalu Nauki” zorganizowanym na Wydziale Biologii UAM w ramach “Festiwalu Nauki”

– zorganizowaliśmy międzynarodowe działania na rzecz ochrony przyrody m.in. kampanię społeczną na rzecz ochrony płazów czy zapylaczy, a także za pomocą Minecraft z zagranicznymi partnerami kodowaliśmy “EkoŚwiat”

– zainicjowaliśmy międzynarodową akcję “Kartka dla Biebrzańskiego Parku Narodowego”, w podziękowaniu dla służb i osób walczących z pożarem

– zorganizowaliśmy “Blue Planet Day”, w którym udział wzięli uczniowie 82 nauczycieli z różnych części Europy